10 největších golfistů
10 největších golfistů

10 největších golfistů všech dob

V minulém století se stal golf jedním z nejpopulárnějších sportů na světě. Golfisté se proslavili po celém světě a hraní golfu jim přineslo bohatství, protože prize pool je ve srovnání s jinými sportovními aktivitami obrovský. Dnešní golfisté dluží uznání těm sportovcům, kteří jsou v popředí, protože právě oni vydláždili cestu dnešním mladým hvězdám. V opačném pořadí se jedná o deset největších a nejvlivnějších účastníků všech dob. 

10. Byron Nelson

Byron Nelson, Sam Snead a Ben Hogan se narodili v roce 1912. Nelson je rodák z texaského Waxahachie. Hrál v letech 1935–1946 a vyhrál 52 her, včetně pěti grandslamových titulů. Dvakrát vyhrál US Masters a PGA Championship a pouze nedostatek otevřených turnajů mu může zabránit v dokončení grandslamového turnaje. Kvůli mistrovství Byrona Nelsona, které se každoročně koná v Dallasu, zůstává jeho odkaz nezměněn. Až do své smrti v roce 2006 se účastnil každoročně téměř všech soutěží.

9. Tom Watson 

Watson je rodák z Kansasu. V letech 1970 až 1980 byl jedním z nejdominantnějších hráčů na světě a vyhrál osm hlavních šampionátů, včetně pěti otevřených. Jako golfista mu v sezóně nikdy nebylo lépe, než skončil na druhém místě v PGA Championship. S pomocí Byrona Nelsona dosáhl Watson také golfového vrcholu. Nelson projevil zájem o mladého Watsona v roce 1974 a stal se jeho mentorem. Pod jeho vedením začala Watsonova kariéra, protože během roku společné práce vyhrál svůj první major.

8. Arnold Palmer 

Možná budete chtít, aby se Palmer v seznamu umístil na vyšším místě, protože když začnete pojmenovávat některé z nejslavnějších golfistů po Tigeru Woodsovi a Jacku Nicklausovi, Arnie bude pravděpodobně na druhém místě. Máte pravdu, tento člověk se nakonec stal jedním z největších a nejoblíbenějších golfistů všech dob. Arnieho fanouškovská základna roste s každým kolem, kterého se účastní. Vyhrál 7 hlavních šampionátů, včetně 4 mistrovských titulů, ale nikdy nevyhrál mistrovství PGA a svou kariéru ukončil bez dokončení majoru. Není divu, že i nyní má Arnold Palmer v Kanadě vysoký profil. V roce 1980 vyhrál kanadské mistrovství a dosud ho kanadští občané milují. Ačkoli tento sport není v severoamerických zemích nijak zvlášť populární, někteří lidé stále používají Palmera jako příklad pro golf. Jeho vliv lze vidět ve všech průmyslových odvětvích. Zmínili jsme nápoj pojmenovaný po něm, ale byl ovlivněn také průmysl hazardních her, který je v zemi stále populárnější a etablovaný. V současné době se různé propagace kasin v Kanadě stále jmenují Palmer. Někteří lidé tomu říkají „Palmerova propagace“ a je velmi populární.

7. Bobby Jones 

Bobby Jones je jediným amatérem v první desítce. Jones za sedm let vyhrál čtyři US Open a tři Open šampionáty. Byl také pětinásobným mistrem amerického amatérského šampionátu a v roce 1930 dokonce vyhrál britský amatérský šampionát. Poté, ve věku 28 let, se přestal účastnit turnajů. Jeho vliv na golf se však neomezuje pouze na toto. Vstoupil do národní organizace Augusta. A poté, co odešel ze hry, spoluzaložil Masters. Soutěže se účastnil do roku 1948 a kvůli špatnému zdravotnímu stavu se musel soutěže vzdát.

6. Sam Snead 

Sam Snyder během své dlouhé a brilantní kariéry řídil sedm velkých společností. Většinu své kariéry vyhrál na PGA Tour. Mezi několika vítězstvími se Snead účastnil také první světové války. Ve své kariéře vyhrál tři Masters, tři PGA Championships a jeden US Open, což se stalo rok po návratu z války. 

5. Gary Player 

Hráč narozený v Jihoafrické republice si vysloužil přezdívku „Černý rytíř“, protože často nosí černé oblečení od hlavy až k patě a je možná nejúspěšnějším neamerickým golfistou v historii. Je to současník, soupeř Arnolda Palmera a Jacka Nicklause. Jeho kariéra skončila devíti hlavními vítězstvími, včetně tří Masters a tří Open. Je také jediným neameričanem, který za posledních 60 let získal 165 vítězství na šesti kontinentech.

4. Walter Hagen 

Hagen byl jedním z největších hráčů první poloviny 20. století a ve své kariéře vyhrál 11 velkých šampionátů. Hagen je Newyorčan, který se stal národním hrdinou, když poprvé přivedl do americké historie šampionát British Open a pokračoval ve vítězství na čtyřech otevřených šampionátech. Na konci své kariéry postrádal jeho životopis pouze titul Masters.

3. Ben Hogan 

Žádný hráč nemůže cvičit jako Ben Hogan. Strávil spoustu času trénováním a vývojem techniky, která z něj udělala legendu v golfu. Získal čtyři grandslamové tituly, od roku 1938 do roku 1959, navzdory tomu, že sloužil v armádě a měl vážnou autonehodu, vyhrál 63 profesionálních soutěží. Přestože vážné zranění přežil, stále mohl hrát golf. 

2. Tiger Woods 

Někteří lidé mohou považovat druhé místo Tigera Woodse za nespravedlivé, ale můžeme říci proč. Jeho seznam vítězství začal 14 profesionálními vedeními, vyhrál 77 her PGA a 39 mistrovství Evropy. Je to miliardář, ale většina peněz, které vydělává, pochází z reklamy, ne z golfu. Celebrity z golfu položily základ pomoci golfovým hrám chudým dětem. Je nejmladším grandslamovým šampionem. Po zranění zad odstoupil ze soutěže, podstoupil operaci a v současné době prochází rehabilitačním tréninkem, aby se mohl i nadále účastnit soutěží.

1. Jack Nicklaus 

Nicklaus, přezdívaný „Zlatý medvěd“, má na kontě 73 vítězství, z toho 18 velkých golfových turnajů. Nicklaus byl prvním hráčem, který vyhrál prize money ve výši 2 milionů dolarů, a ve věku 46 let byl nejstarším hráčem, který vyhrál Masters. V letech 1963 až 1980 vyhrál 5 šampionátů US Open. Na konci své kariéry napsal několik knih a založil společnost, která vyráběla golfové vybavení. Byl prvním člověkem, který vstoupil do síně slávy v roce 1974. Je uznáván jako největší golfista všech dob.

About Frantisek Honsa

Většinu svého volného času trávím na greenu. Je to možnost užít si skvělou zábavu a ještě při ní narazit na zajímavé lidi. Pokud potřebujete parťáky pro hru, neváhejte se mi ozvat a jistě něco vymyslíme.

Check Also

Hodnocení 20 nejlepších golfových hřišť

Ahoj všichni!

Vítejte ve WordPressu. Toto je náš první příspěvek. Postupně začneme s tvorbou golfového webu.